VYUŽIJTE ČASOVĚ OMEZENOU AKCI A KUPTE KVALITNÍ ČISTÍRNU ODPADNÍCH VOD VČETNĚ KOMPLETNÍHO SERVISU!

Mám zájem o čistírnu v akci

 

Pro projektanty máme přichystanou sekci s podklady - stačí se přihlásit, případně se zaregistrovat.

Přejít do sekce pro projektanty

Co je ČOV?

Biologické čistírny odpadních vod (dále jen ČOV) typu AT (Aquatec) jsou určené na čištění odpadních vod ze zdrojů znečištění do 250 ekvivalentních obyvatel. Jedná se o malé, střední i velké mechanicko-biologické čistírny, které odstraňují organické znečištění z odpadních vod a forem dusíku a vytvářejí podmínky pro biologické odstraňování fosforu.

 

Komu je čistírna určena?

Čistírny odpadních vod slouží především tam, kde není možné, anebo výhodné se připojit ke zdroji odpadních vod na kanalizační systém. Jsou vhodné  pro rodinné domy, ubytovací zařízení, školy, restaurace, apod.. Účinnost čistění je 95 - 98%. Pro zvýšení výkonu a z důvodu zabránění vyplavování aktivního kalu z ČOV je na odtokovém potrubí namontované zařízení, které vytváří akumulační zónu, čímž dochází k udržení kalu v nádobě, dokud není voda vyčištěná (tj. např. napuštěná plná vana). Kvalitu vyčištěné vody nám potvrzuje také fakt, že ji lze vsakovat do podloží, vypouštět do vodoteče, kanalizace, nebo použít k zalévání okrasných dřevin a trávníků. Dle nejpřísnějších norem o hodnotách vypouštěné vody do okolního prostředí, ČOV AT splňují evropské směrnice 89/106/EEC, 73/23/EEC, 89/336/EEC.

Pro chaty a chalupy s nepravidelným obýváním naopak doporučujeme tříkomorový septik s biologickým filtrem. Pro méně navštěvovaná místa také poslouží jímka na vyvážení.

Jak vybrat vhodnou ČOV?

Mezi nejdůležitější parametry patří počet osob v domácnosti a spotřebovaná voda. Pro kompletní informace čtěte náš článek - průvodce výběrem ČOV.

 

Jak funguje?

  1. Odpadní voda vtéká do nátokového koše, kde dochází k mechanickému rozmělnění hrubých nečistot, a poté natéká do neprovzdušňovaného prostoru kde dochází biologickému odbourávání dusíku a jsou vytvořené podmínky na částečné biologické odbourávání fosforu.
  2. Dále odpadová voda gravitačně vtéká do provzdušňovaného prostoru s nízkozátěžovou aktivací, kde za přítomnosti kyslíku dochází k biologické degradaci organického znečištění a k nitrifikaci amoniakálního dusíku. Vzduch do provzdušňovacího systému dodává membránové dmychadlo s bočním kanálkem (vysokotlaký ventilátor), které jsou umístěné mimo biologický reaktor. Tlakový vzduch je vháněn do provzdušňovaného prostoru přes jemnobublinkové aerační elementy.
  3. Další stupeň čištění je separace, kde dochází k oddělení vyčištěné vody od aktivovaného kalu, přičemž vyčištěná voda se vypouští do toku, do vsaku anebo se recykluje, a odstředěný aktivovaný kal se vrací do systému přečerpáváním ze dna dosazovacího prostoru do neprovzdušňovaného, resp. provzdušňovaného prostoru.

 

 

Máte zájem o nezávaznou kalkulaci?

Zaujala Vás naše nabídka bazénů s přelivem a zajímá Vás cena? Použijte náš nezávazný poptávkový formulář a pošlete nám svou představu o vysněném bazénu. Vytvoříme Vám nezávaznou kalkulaci přímo na míru.

Nezávazný poptávkový formulář

Proč čistírny odpadních vod od ABPLAST s.r.o.?

  • originální patentovaná a certifikovaná technologie čištění vody pro Evropu
  • ČOV skladem ihned k dodání
  • bezkonkurenční cena kompletní ČOV, včetně technologie
  • eurocetifikát o účinnosti čištění ve smyslu EN 12566-3:2006

´´

Máte dotaz? Zeptejte se nás. Vyplňte níže uvedený formulář a my to zařídíme.

*
*

Zasláním formuláře souhlasíte s uchováváním osobních údajů v souladu s ustanovením § 5, odst. 2 zákona č.101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů. Souhlasíte s tím, aby Vaše osobní údaje, které tímto poskytujete společnosti A s.r.o. , byly zpracovány a vedeny v elektronické databázi, pouze pro účely výběrových řízení a maximálně po dobu 1 roku. Souhlas může být kdykoliv písemně nebo elektronicky odvolán.Zasláním formuláře souhlasíte s uchováváním osobních údajů v souladu s ustanovením § 5, odst. 2 zákona č.101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů. Souhlasíte s tím, aby Vaše osobní údaje, které tímto poskytujete společnosti A s.r.o. , byly zpracovány a vedeny v elektronické databázi pro účely ententyky.