Řešení problematiky čištění odpadních vod na Barešově ranči | ABPLAST

Řešení problematiky čištění odpadních vod na Barešově ranči

Novinky 19.04.2023 ABPLAST

Už od počátku projektu bylo jasné, že se nebude jednat o jednoduchou zakázku. Přečtěte si nový článek o našem řešení na míru pro Barešův ranč.

Řešení problematiky čištění odpadních vod na Barešově ranči

Foto: Facebook Barešův RANČ

Jsme rádi, že mezi naše realizované projekty středně velkých ČOV můžeme zařadit i stylový Barešův ranč s celoročním ubytováním a restaurací, který se nachází kousek za obcí Lužec nad Cidlinou. Součástí areálu je rybník Jaroušek, ustájení poníků a koní včetně výběhu farmové zvěře (bizonů, jelenů evropských, daňků a muflonů). 

Ubytovaní hosté mají k dispozici venkovní bazén, půjčovnu kol včetně dalších sportovních aktivity, indiánský stan s otevřeným ohništěm a dětské hřiště. V restauraci pak mohou hosté ochutnat speciality z čerstvého hovězího masa, které pochází přímo z chovu pana Bareše.

Počátek spolupráce

Po otevření ranče v roce 2015 měli manželé Barešovi zajištěn vývoz odpadních vod na čističku v Novém Bydžově, ale bylo to z ekonomického hlediska velice nevýhodné. K zajištění jiného řešení přispělo i nepodložené podezření obyvatel obce, že se odpadní vody z ranče vyváží pryč nelegální cestou. 

Proto se v roce 2018 Barešovi rozhodli pro realizaci čistírny odpadních vod a kontaktovali naši firmu ABPLAST Group s.r.o. Při prvním jednání se nám bohužel nepodařilo klienty dostatečně přesvědčit kvůli výši ceny nákladů na realizaci. Zkusili proto svou poptávku zadat konkurenční firmě, ale po získání téměř totožné cenové nabídky se nakonec i z důvodu kvality práce rozhodli pro naše služby. Vedení se ujal náš projektový manažer Ing. Tomáš Truksa

Realizační komplikace a jejich řešení

Už od počátku projektu bylo jasné, že se nebude jednat o jednoduchou zakázku. Nejprve situaci komplikovalo jednání s vodoprávním úřadem, povodím a obcí včetně vysoké hladiny podzemní vody. Vše se nakonec podařilo úspěšně legislativně i technicky vyřešit a výstavba systému ČOV mohla začít. 

Kompletní technologická linka obsahovala lapol tuků, který slouží k jejich separaci z odpadních vod, kalojem, měrný objekt a další komponenty. Technické řešení se muselo přizpůsobit vysoké hladině spodní vody. Jedna čerpací stanice proto musela být betonová, aby nedošlo k jejímu následnému vyplavení nebo poškození. Další byla usazena do stávající jímky, čímž se ušetřily náklady za výkopové práce. 

Spokojený klient 

Celá realizace byla úspěšně dokončena a manželé Barešovi jsou s výsledkem i následným pravidelným servisem velice spokojení. O Barešově ranči a jeho řešení problematiky čištění odpadních vod se dozvíte více v našem videu.


Zaujala vás myšlenka realizace ČOV ve vašem průmyslovém areálu, hotelu nebo firmě? Vyplňte náš poptávkový formulář nebo nás kontaktujte přímo.


© 2008 - 2024 ABPLAST s.r.o., všechna práva vyhrazena
by Media Heroes