Jak přizpůsobit chod domácnosti ČOV AT od Aquatec | ABPLAST

Doprava čistírny ZDARMA - Využijte mimořádnou jarní akci a objednejte si svojí domovní čistírnu. My Vám ji dopravíme kamkoli v ČR ZDARMA.  

Jak přizpůsobit chod domácnosti ČOV AT od Aquatec

Novinky 07.11.2022 ABPLAST

Zvažujete realizaci ČOV AT Aquatec? Seznamte se tedy s pár zásadami, které je potřeba pro správný chod čistírny v domácnosti dodržovat.

Jak přizpůsobit chod domácnosti ČOV AT od Aquatec

ČOV a běžná chemie používaná v domácnosti

Běžné hygienické prostředky, jako jsou například mýdla, šampony a sprchové gely, je možné i nadále používat bez jakéhokoliv omezení. Co se týče přípravků na mytí nádobí (Jar, tablety do myčky apod.), ani ty nepředstavují pro domovní čističku odpadních vod výrazný problém.
U praní prádla záleží na frekvenci využívání pračky. Při běžném používání 2x týdně není nutné používat ekologické prostředky a můžete tak i nadále prát pomocí standardní, běžně prodávané chemie. V případě každodenního praní byste pak měli volit prací prostředky šetrné k čističkám odpadních vod, které jsou biologicky odbouratelné a mají nízký obsah fosforu.

Pozor na nástrahy sanitární chemie

Sanitární chemie jako Savo, Domestos nebo Bref DUO Active, obsahují chloran sodný, který způsobuje zpomalení aktivity aktivovaného kalu. Proto dbejte zvýšené pozornosti na aplikované množství do odpadních vod. Co si pod tím představit?

Příklad:

Běžná dezinfekce WC používaná 1x týdně není pro ČOV nic nebezpečného a nedojde k zahubení biologických bakterií. V případě, že používáte čističe velmi často a ve velkých dávkách, může dojít k poškození biomasy v ČOV nebo i zahubení celé bio kultury. V takovém případě je pak nutné vyčerpání a následná opětovná aktivace novými živými bakteriemi. 
Mezi šetrnou sanitární chemii vhodnou pro ČOV patří například úklidový sortiment značek Frosch, Feel Eco, Missiva, Eurona, Madel, Ecover, Tierra Verde, Sonett a další.

Úpravny vody a drtiče odpadu

V případě nutnosti použití úpravny vody v domácnosti je dobré poradit se s dodavatelem technologie ČOV a nastavit si podmínky používání úpravny, aby nedocházelo k destabilizaci biologického děje v čističce při proplachu systému vodou s velkou koncentrací soli.

Drtič odpadů a jeho přímé napojení na ČOV není pro biologický děj žádoucí. Doporučujeme drtič odpadů napojit na samostatný sběrný koš, který lze poté manuálně oddělat a obsah zlikvidovat například vyhozením na kompost.

Co dalšího do ČOV nepatří?

Do čistírny odpadních vod se nesmí vylévat větší množství olejů (tuků), vlasy, vysoce koncentrované organické látky, jako jsou například zbytky jídel, ovoce a zeleniny, odpad z kuchyňského drtiče a další.
Samozřejmostí jsou toxické látky jako například rozpouštědla, hořlaviny, léky, přípravky na ochranu rostlin a motorové oleje.

Pokud máte o realizaci domovní čistírny odpadních vod zájem, neváhejte nás kontaktovat nebo vyplnit formulář pro nezávaznou poptávku. K domovním ČOV nabízíme i možnost zpracování projektové dokumentace nebo kompletní projektovou dokumentaci včetně povolení.


© 2008 - 2024 ABPLAST s.r.o., všechna práva vyhrazena
by Media Heroes