Huť Marie a realizace ČOV se zvýšenou kapacitou | ABPLAST

Huť Marie a realizace ČOV se zvýšenou kapacitou

Novinky 11.04.2023 ABPLAST

Naše firma ABPLAST Group s.r.o. má za sebou další úspěšný projekt realizace ČOV se zvýšenou kapacitou pro multifunkční centrum Huť Marie, které se nachází v obci Josefův Důl na úpatí Jizerských hor.

Huť Marie a realizace ČOV se zvýšenou kapacitou

Proměna bývalé sklárny v multifunkčním centrum pro návštěvníky

Huť Marie je bývalou sklárnou, které se investiční skupina Canicula Invest, s.r.o. rozhodla dát druhou šanci a přebudovala ji na nové kulturně sportovní a relaxační centrum, které má oživit dění v Josefově Dole. 

Centrální víceúčelový sál je schopen pojmout až 400 lidí a dá se využít i k akcím v podobě koncertů, výstav, promítání filmů, plesů, svateb i sportu. Součástí nového centra jsou navíc i menší konferenční sály, wellness, posilovna, lezecká stěna, prostory pro cvičení jógy a kavárna. Huť Marie je aktuálně zařazena do soutěže o stavbu roku Libereckého kraje 2023.

Počátek projektu

V obci není zřízena kanalizační síť, a proto se investoři rozhodli pro řešení v podobě čistírny odpadních vod se zvýšenou kapacitou. Vyvážení jímky by totiž bylo z ekonomického hlediska velice nevýhodné. 

Klienti naši firmu kontaktovali přímo pomocí internetové poptávky a proběhla první osobní schůzka s tím, že projekt jiné konkurenční ČOV již měli vypracován. Po našem odborném přezkoumání projektu se ale ukázalo, že nevyhovuje technickým parametrům objektu. Navrhli jsme proto jiné profesionální řešení a proces realizace mohl začít.

Rychlá realizace a dlouhá životnost

Po prvním kontaktu s klienty byla ČOV realizována do ¾ roku. Proběhla instalace ČOV AT 75 OVÁL IPS s odděleným kalojemem. Jedná se o unikátní ČOV s integrovanou čerpací šachtou uvnitř samotného skeletu/kontejneru, což je výhodné především z hlediska úspory místa a výkopových prací. V současnosti je nově vybudovaný systém plně funkční a splňuje všechny potřebné požadavky multifunkčního centra. Kromě nízkých investičních a provozních nákladů je obrovskou výhodou i dlouhá udržitelnost ČOV, která trvá i desítky let. Investoři se proto určitě nemusí bát, že by problematiku čištění odpadních vod museli v blízké době řešit znovu.

Zaujala vás myšlenka realizace ČOV? Vyplňte náš poptávkový formulář nebo nás kontaktujte přímo.
 


© 2008 - 2024 ABPLAST s.r.o., všechna práva vyhrazena
by Media Heroes