Konstrukce čističky odpadních vod AT
Konstrukce nádrže ČOV AT6 - 10 je navržena tak, aby nádrž, bez dalších stavebních nebo statických opatření, odolala tlaku zeminy po zasypání, resp. obetonování, pokud projektant neurčí jinak. Horní okraj ČOV by měl být cca 5 až 10cm nad upraveným terénem.
Nákres usazení ČOV do terénu:
Stavební jáma
Pro osazení ČOV je nutné vykopat stavební jámu s příslušnými půdorysnými rozměry a hloubkou (dle dodaného výkresu osazení) a vybetonovat podkladovou železobetonovou desku s rovností cca 5mm.
Podkladová železobetonová deska
Tloušťka železobetonové desky musí odpovídat únosnosti podkladové zeminy (cca 150-200mm) a velikosti ČOV. Beton je třeba vyztužit ocelovou kari sítí 8x100x100mm.
Obsyp zeminou
Poté se obsype zeminou. Při obsypání je nutné postupovat rovnoměrně po zhutňovaných vrstvách o mocnosti 300mm. Doporučujeme zeminu po vrstvách důkladně prolít vodou a ČOV postupně napouštět. Zemina nesmí obsahovat kameny, stavební materiál a ostatní předměty. Mohly by mechanicky poškodit plastovou nádrž ČOV.
Horní část ČOV
Nádrž není dimenzována na případné další zatížení, způsobené tlakem pneumatik vozidel apod.. Kryt ČOV je nepochůzný. ČOV proto nedoporučujeme umisťovat do těsné blízkosti dveří, pod okna či balkóny.
Dmychadlo a jeho umístění
Součástí strojního zařízení k ČOV je dmychadlo, které pomocí ventilů umístěných v ČOV vhání do nádrže vzduch. Dmychadlo se umísťuje do 5m od nádrže, avšak není přímo její součástí. Ideálními prostory jsou garáže, sklepy, kryty do vnějšího prostředí, nebo šachta na dmychadlo (lze vyhledat v doplňcích).

